Zowel The Lobby aan de Fizeaustraat als aan het Nesplein zijn onderscheiden in Wine Spectator’s 2025 Restaurant Awards – een internationale erkenning voor restaurants met uitzonderlijke wijnen.
De awards
The Lobby Fizeaustraat ontving de prestigieuze Best of Award of Excellence. Deze award wordt toegekend aan restaurants met een wijnselectie van uitzonderlijk hoog niveau, die uitblinkt in kwaliteit, samenhang en combinaties met de menukaart. Dit is een stap hoger dan de Award of Excellence, en wordt wereldwijd slechts aan een beperkt aantal restaurants toegekend. Locatie Nesplein ging er dit jaar voor het eerst vandoor met de Award of Excellence.
“Het winnen van niet één, maar twee Wine Spectator-awards voor onze restaurants is de ultieme waardering voor onze passie voor wijn. The Lobby en Hotel V bieden altijd topwijnen aan in een toegankelijke en gastvrije sfeer. Dankzij Pawel en Giulio hebben we één van de beste, dynamische wijnkelders van Nederland opgebouwd , iets om trots op te zijn. Ik kijk uit naar de toekomst om deze succesverhalen voort te zetten.” — Joshua Mullock, Group Wine Manager The Lobby en voormalig Beste Sommelier van het Verenigd Koninkrijk.
Ervaring
Giulio Lelli is een gepassioneerde Italiaanse sommelier die aan het Nesplein werkt. De Nes was vroeger een groezelig steegje, vooral bekend vanwege de daar gevestigde theaters. Nu is het volledig gerestaureerd en opgeknapt en zit daar o.a. Adyen en Hotel Karel V. In Karel V zit The Lobby. Ze hebben een lunchkaart met o.a. flammenküchen en hamburgers, maar je kunt ook het chef’s menu nemen. En dat kreeg ondergetekende geserveerd. Eerst ceviche van harder en daarna gebraden schol met een saus van beurre blanc en kruiden. Beide waren perfect in de cuisson en smaak. Lelli serveerde daarbij eerst een Champagne van Brise met 70% pinot noir, daarna een Chavignol van Cotat en een Montlouis Chidaine. Bij de kaas verscheen er Timorassa van Derthona in het glas. The Lobby aan het Nesplein heeft twee wijnkaarten. De eerste is zeer uitgebreid en mooi opgemaakt en daarmee wonnen ze de Award of Excellence. De tweede – waar Lelli heel trots op is, heet het vieze boekje of kleine wijnkaart. Daarin staan met de hand geschreven bijzondere wijnen die Lelli en zijn team her en der heeft weten op te kopen. Van alle wijnen in dat boekje zijn er slechts een paar van te krijgen. In het boekje bijzondere wijnen als Romanee-Conti en Didier Dagueneau.
Wijnkaart met visie
Met die grote wijnkaart die zowel klassiek als verrassend is, weet The Lobby een breed publiek aan te spreken, van doorgewinterde connaisseurs tot nieuwsgierige fijnproevers. Liefhebbers van wijn kunnen hun hart ophalen aan de uitgebreide wijnkaart, en op het Nesplein ook in de kleine wijnkaart. Er wordt regelmatig een bijzondere fles opengetrokken als onderdeel van een pairing. En dat het bijzonder is, kun je zien als Lelli de wijn schenkt met een Coravin, dat gebeurt alleen met toppers.
En vanaf deze zomer lanceert The Lobby bovendien het nieuwe concept Cork-Free Mondays: een laagdrempelige manier om zelf een favoriete fles mee te nemen, zonder kurkgeld.
18 augustus is het pinot noir dag, van deze druif hebben The Lobby op het Nesplein en Fuzeaustraat genoeg fraaie exemplaren uit verschillende landen.
Charlotte van Zummeren
Foto: @TheLobby