Albert Heijn | Cave de Beblenheim

Cave de Beblenheim is een coöperatie in het hart van de Elzas. Al in 1952 sloeg een aantal wijnbouwers de handen ineen om met elkaar wijn te gaan maken en dat doen ze nu met 150 wijnboeren. Beblenheim maakt overigens voornamelijk witte wijnen. De Elzas is in het verleden regelmatig van handen gewisseld tussen Frankrijk en Duitsland. De bouwstijl van de huizen, de keuken en ook de wijnen komen zowel Frans als Duits over. Riesling, pinot blanc en gewürztraminer spelen een grote rol in de Elzas. Daarnaast hebben de wijnen van Cave de Beblenheim een licht zoetje, wat veel mensen zal aanspreken.

Caves de Beblenheim maakt een aantal wijnen, we lichten er hier twee toe.

De Gewürztraminer, ook wel een prima donna in de wijngaard genoemd, is stuivend bloemig, geparfumeerd en aromatisch. Het glas komt naar je toe!

De Pinot Gris is meer ingetogen. Koelkastkoud is deze wijn subtiel en elegant.

Wijnen uit de Elzas zijn door hun rijkdom geschikt voor het najaar. Probeer het eens bij kruidige gerechten zoals curry, de wijnen voegen echt wat toe!

Albert Heijn | de wijnen van Beblenheim

Rubriek(en):

RECENTE BERICHTEN

Winterse | Witte wijnen

Wine Paris 2026 | Een impressie

Wine Paris 2026 | Groeit en bloeit

Nationale Hennessy Gastvrijheidsprijs 2026 | Inschrijving geopend

Nieuw bestuur | Gilde van sommeliers

GERELATEERDE BERICHTEN

Nieuwjaarswens | Van J.M. Deiss

Puklavec | Rood, wit en Methode Traditionelle uit Slovenië

Elzas | Arthur Metz

Elzas | Hospices de Colmar

Elzas | Domaine Viticole de la Ville de Colmar