Lafite Laureaat | Ook open voor wijnliefhebbers

Ook dit jaar staan de deuren van de blindproefwedstrijd Lafite Laureaat – de titel ‘Vinoloog van het Jaar’ blijft, maar is alleen voor vinologen – wagenwijd open voor elke wijnliefhebber. Maakt niet uit of je nu een wijnopleiding hebt gehad of niet. Deze competitie, die al sinds 1997 een hoogtepunt is voor vinologen, geeft je de kans om jouw smaakpapillen te testen tegen die van echte wijnkenners. Lafite Laureaat wordt georganiseerd door de Verenigde Vinologen, een vereniging van studenten en afgestudeerde vinologen aan de Wijnacademie.

Deelnemers doorlopen eerst regionale voorrondes, waarna de besten doorstromen naar de halve finales. Uiteindelijk strijden de top tien deelnemers in de grote finale. Chateau Lafite Rothschild, onze hoofdsponsor sinds 2018, beloont de winnaar op een reis naar hun chateau, inclusief een lunch en een privéproeverij met de wijnmaker zelf. Grote namen zoals Cees van Casteren MW, Udo Goebel MV en Alessandro Matrone gingen je al voor.
Iedereen kan meedoen! Het kost €40 (€25 voor de leden van de Verenigde Vinologen). Dit bedrag dekt de proeverij van 12 wijnen, beoordeling door de jury, en een gedetailleerde bespreking van de wijnen en antwoorden door vooraanstaande wijnspecialisten zoals de Masters of Wine Cees van Casteren en Magistri Vini Joep Speet of Job Joosse. Voor degenen die zich kwalificeren, zijn de halve finale en finale kosteloos.

Door de competitie toegankelijk te maken voor een breder publiek, streeft de Verenigde Vinologen ernaar het prestige van het evenement verder te verhogen. Daarnaast biedt Lafite Laureaat nu een platform aan alle wijnliefhebbers om hun vaardigheden direct te vergelijken met die van ervaren vinologen. De voorrondes starten in juni. We trappen af met twee rondes en in de herfst volgen er meer.
Dus, moge de beste winnen!

Het reglement is hier te vinden en hier de link om in te schrijven
Voorrondedata (ronde 1 en 2 hebben inmiddels plaats gevonden):
1. Dinsdag 8 september om 19:30 uur Postillion Hotel Dordrecht, Rijksstraatweg 30, 3316 EH Dordrecht.
2. Woensdag 7 oktober, Start 19:30 uur bij Deltawines, Exportweg 8, Waddinxveen
3. Maandag 2 november, Start 19:30 uur, locatie nog onbekend
4. Maandag 30 november, Start 19:30 uur, locatie nog onbekend

 

Bron: pb

Rubriek(en):

RECENTE BERICHTEN

Rioja | Belangrijkste wijnbestemming van Spanje

Lafite Laureaat | Ook open voor wijnliefhebbers

Chateau Amsterdam | Verkocht

Hip uit Bordeaux | Mouton Cadet

JP. Chenet ICE Rosé | Nu ook in blik

GERELATEERDE BERICHTEN