Valdecuevas is een relatief jonge winery, het bedrijf in Rueda bestaat sinds 2012 en wordt geleid door de familie Martin. Deze familie is al decennialang gepokt en gemazeld in de agricultuur. Hun 6 verschillende wijngaarden in Rueda liggen op 770 meter boven zeeniveau en zijn ook nog eens minimaal 15 jaar oud. De wijngaarden zijn te vinden binnen de gemeentes Rueda en La Seca. Het terroir in deze zogenaamde gouden driehoek is rotsachtig en vol met grind.
Valdecuevas is een loot aan de stam van de wijnstreek Rueda. Wijn uit Rueda is populair in Nederland. De verdejo is het visitekaartje, uitgesproken aromatisch en met florale tonen. Geur en smaak benaderen de sauvignon blanc. Ook deze druif wordt ook in Rueda verbouwd en in diverse percentages in blends gebruikt. Er is een label voor een Rueda sauvignon blanc die voor 100% uit deze druif moet bestaan, terwijl de Rueda verdejo slechts 85% van die druif hoeft te bevatten. De opbrengsten van Valdecuevas zijn bewust niet hoog, de wingerds leveren compacte trossen van hoge kwaliteit.
Rioja producent Marques de Riscal de Rueda heeft de streek een impuls gegeven door juist dáár zijn witte wijn te gaan maken. Tientallen jaren daarvoor domineerde in Rueda de palomino , een druif die het meer moet hebben van flor dan van zijn smaak, dus dat werd geen succes. De verdejo is wel smaakvol en zeer aromatisch. De hoogte in Rueda- ca. 700 meter – en het klimaat (koude winters, warme zomers, grote verschillen in dag- en nachttemperatuur) zijn als het ware gemaakt voor de stuivende verdejo. Grondsoort is hier minder van belang, druif en klimaat zijn voldoende voor succes. Valdecuevas voelt zich in deze wijnregio als een vis in het water.
Duurzaam
Valdecuevas heeft verantwoord werken hoog in het vaandel staan. Ook toekomstige generaties moeten met deze wijngaarden kunnen werken. Waterbeheersing, energiebeheer, emissiereductie, afvalbeheer zorgen voor een lage milieu-impact.
De wijnen
Valdecuevas Verdejo: dé wijn en de druif van Rueda. De Verdejo van Valdecuevas heeft abrikoos en perzik op het palatum met subtiele tonen van venkel. De Verdejo heeft een mooie balans met fruit, frisheid en structuur. De wijn is doordrinkbaar, ook niet onbelangrijk.
Valdecuevas Sauvignon Blanc: verdejo is het vineuze broertje of zusje van sauvignon blanc. Ook sauvignon blanc doet het heel goed in Rueda. De Valcuevas Sauvignon Blanc is een frisse, stuivende wijn met tropisch fruit en een subtiel bittertje. Prijs-kwaliteittoppertje.
Valdecuevas Fermentado en Barrica: als frisse wijnen zoals verdejo op hout rusten, wordt de wijn zachter. Er is geen hout-effect in de smaak zoals vanille o.i.d. De wijn vergist in Franse eikenhouten vaten en rust daarna nog zeven maanden op de druivenvelletjes die dagelijks worden omgeroerd. De Valdecuevas Fermentado en Barrica is zeer zacht met veel fruit en florale tonen die kenmerkend zijn voor verdejo. Een witte wijn met structuur en frisheid.
Valdecuevas Alium: de wijngaarden voor deze rode wijn komen uit de overkoepelende wijnstreek Castilla y Leon. Rueda zelf maakt voornamelijk witte wijn. De tempranillo komen van slechts 2 ha waar de ranken 55 jaar oud zijn. Deze smakelijke wijn is kruidig en mineralig met tonen van eucalyptus en gekonfijt zwart fruit.
VINVINWINES is de trotse importeur van de wijnen van Valdecuevas.
ChvZ





