Wijnvrouw 2026 3e genomineerde | Fleur van Heemskerck

Op maandag 1 juni is Fleur van Heemskerck uitgeroepen tot de derde genomineerde voor Wijnvrouw van het Jaar 2026. Fleur is mede-eigenaar van Domaine de l’Amaurigue in de Provence, waar zij verantwoordelijk is voor sales, marketing en de internationale positionering van het familiebedrijf. Met haar passie voor wijn, ondernemerschap en focus op duurzaamheid heeft zij zich ontwikkeld tot een inspirerende ambassadeur van Provencewijnen in binnen- en buitenland.

De verkiezing van Wijnvrouw van het Jaar zet jaarlijks vrouwen in de schijnwerpers die met visie, kennis en toewijding bijdragen aan de Nederlandse wijnwereld. Volgens de jury laat Fleur zien hoe traditie, innovatie en internationale ambitie hand in hand kunnen gaan binnen een modern wijnbedrijf.

Over Fleur van Heemskerck
Fleur van Heemskerck werd geboren in Doetinchem en verhuisde op jonge leeftijd meerdere keren met haar ouders. Tijdens haar middelbare schooltijd in Haarlem werd zij door haar vader aangestoken met het wijnvirus. Als groot wijnliefhebber liet hij haar kennismaken met bijzondere wijnen uit Bordeaux en Bourgogne en vertelde hij vol passie over zijn ontdekkingen tijdens reizen door Frankrijk.

Fleur werkte onder meer bij Sanoma, Bugaboo en Albert Heijn als Brand en Communicatiemanager. De liefde voor wijn bleef echter altijd aanwezig. Tijdens haar tijd bij Albert Heijn startte zij haar eerste wijnopleiding (SDEN 3), gevolgd door het certificaat Wijnproefkunde bij Gerard Horstink.

Toen haar ouders naar Frankrijk verhuisden en in contact kwamen met Domaine de l’Amaurigue, ontstond een nieuw hoofdstuk. Na een grootschalige renovatie begonnen zij met het produceren en verkopen van hun eigen wijnen. Niet lang daarna besloot Fleur haar carrière in Nederland achter zich te laten om fulltime in het familiebedrijf te stappen. Onder haar leiding groeide Domaine de l’Amaurigue internationaal. De wijnen, waaronder de speciale cuvée Fleur de l’Amaurigue, door haar vader naar haar vernoemd, worden inmiddels verkocht in onder andere Europa, de Verenigde Staten, Bonaire en Ibiza.

Daarnaast geeft Fleur regelmatig proeverijen en presentaties over Provence- en roséwijnen. Zo trad zij onder meer op als Provence-expert tijdens een Magister Vini-uitreiking en was zij te horen in podcasts en op radio over verduurzaming in de wijngaard en trends binnen Provence rosé. Als mede-eigenaar van Domaine de l’Amaurigue werkt Fleur samen met wijnmaker Jean-Marie Quef aan de verdere groei en verduurzaming van het familiebedrijf. Daarbij ligt de focus op duurzame en biodiverse wijnbouw, onder andere door het behalen van het Haute Valeur Environnementale-certificaat en de implementatie van agro-ecologie.

“Met als doel: mooie duurzame Provencewijnen blijven produceren, mensen verbinden en laten genieten van een bijzonder glas wijn.”

Weg naar de finale
De vakjury van Wijnvrouw van het Jaar 2026 bestaat uit Janneke Rutten (wijnvrouw van het Jaar 2025), Kirsten Abels (winnares Wijnvrouw van het Jaar 2023), Tatjana Puklavec (winnares Wijnvrouw van het Jaar 2022) en Barbara Verbeek (vinoloog en wijnexpert en medeoprichtster Wijnvrouw van het Jaar). De finale vindt in september 2026 plaats tijdens Gastvrij Rotterdam in Ahoy. Niet alleen de jury van wijnprofessionals bepaalt de uiteindelijke winnaar. Na de bekendmaking van de laatste genomineerde kan het publiek meestemmen via www.wijnvrouwvanhetjaar.nl

Bron: pb

Rubriek(en):

RECENTE BERICHTEN

Wijnvrouw 2026 3e genomineerde | Fleur van Heemskerck

Copa Jerez 2026 | Winnaar is Merlet

Piemonte | Castello di Neive

Maison Castel | Séries Limitées

Evremond | Taittinger’s English Sparkling Wine

GERELATEERDE BERICHTEN